Priser sommarsäsong 2022

Priser sommarsäsong 2022 Sörsjöns camping.

Tomthyra/tält exkl. el 16/3 – 12/613/6 – 14/815/8-15/10Säsong
Tomthyra för/eftersäsong4500
450010000
Tomthyra dygn245265245
Tomthyra vecka147015901470
Tomthyra månad400046004000
Tält dygn180200180
Tält vecka108012001080
El dygn (kan uppdateras)100100100
El vecka (kan uppdateras)700700700
El månad (kan uppdateras)
El faktisk förbrukning 2,60kr /kWh2,852852,852,85
Stuga 1-12 / dygn600700600
Stuga 1-12 / vecka360042003600
Stuga 1-12 / weekend to-sö155018501550
Bastu 2 tim inkl uppvärmning
(för boende på campingen)
100+25100+25100+25
Städ av stuga495495495
Tvättstuga 4 h505050
Extra säng100100100
Pitch rent/tent excl. electricity16/3 – 12/613/6 – 14/815/8 – 15/103Seasong
Pitch rent low / high season10000 SEK
Pitch rent day245 SEK265 SEK245 SEK
Pitch rent week1470 SEK1590 SEK1470 SEK
Pitch rent month4000 SEK4600 SEK4000 SEK
Tent pitch daily rent180 SEK200 SEK180 SEK
Tent pitch weekly rent1080 SEK1200 SEK1080 SEK
Electricity daily (reservation for changes)100 SEK100 SEK100 SEK
Electricity weekly (reservation for changes)700 SEK700 SEK700 SEK
Electricity monthly (reservation for changes)– SEK– SEK– SEK
El. actual consumption SEK 2,60 / kWh2,85 SEK2,85 SEK2,85 SEK2,85 SEK
Cottage no. 1 – 12 / day600 SEK700 SEK600 SEK
Cottage no. 1 – 12 / week3600 SEK4100 SEK3600 SEK
Cottage 1-12 / weekend Thu-Sun1550 SEK1850 SEK1550 SEK
Sauna 2 hours incl. heating
(combined with accomodation)
100+25 SEK100+25 SEK100+25 SEK
Cottage cleanining495 SEK495 SEK495 SEK
Laundy room 4 hours50 SEK50 SEK50 SEK
Extra bed100 SEK100 SEK100 SEK